Výlety a volný čas

Tipy na léto

Rozhledna Zlatý Chlum

Dominantou malebného městečka Jeseník je kromě Priessnitzových lázní také nedaleký vrchol Zlatý Chlum 875 (m.n.m.) s kamennou, 26 m vysokou rozhlednou. Z věže je úchvatný výhled na Otmuchovské jezero v Polsku. Jižní výhled zachycuje celé pásmo Hrubého Jeseníku od Pradědu až k Šeráku. Za příznivého počasí je západním směrem viditelná skupina Kralického Sněžníku a severozápadním Rychlebské hory.

Karlova studánka

Moderní a přitom starobylé, ojediněle přebudované lázně obklopené horskou přírodou – to je Karlova Studánka. Leží v panenské přírodě na východní straně nejvyšší hory Jeseníků Pradědu, v údolí horské říčky Bílé Opavy, a pyšní se nejčistším vzduchem ve střední Evropě.

Rejvíz

Rejvíz označovaný znalci jako nejkouzelnější lokalita v Jeseníkách je ideálním místem na pěkný výlet. Horská osada s cca 75 stálými obyvateli ležící na náhorní plošině uprostřed hlubokých lesů je velmi vhodná pro cykloturistiku, turistiku, běžky, procházky, houbaření. V Rejvízu také najdete známé Velké a malé mechové jezírko - druhé nejnavštěvovanější místo v Jeseníkách.

Zlatorudné mlýny - Zlaté hory

Postupně se rozšiřující středověký hornický skanzen na řece Olešnici u Zlatých Hor vám v místě zvaném Údolí ztracených štol nabídne k prohlídce repliku dobových zlatorudných mlýnů ze 14. století, časů největší slávy dobývání zlata ve zdejším kraji. Zařízení a exponáty jsou plně funkční a jejich provoz vám obsluha ráda předvede.

Tipy na zimu

Lyžařské vleky

Obklopeny oblíbenými lyžařskými středisky jsou lázně také ideálním centrem zimní turistiky. V okolí se nachází populární lyžařské areály Ramzová, moderní prorodinný Skipark Filipovice, ale i menší příjemné areály v Lipové-lázních, pohádkovém Petříkově, Ostružné či Branné. Své děti  můžete naučit lyžovat rovněž přímo v areálu lázní. Lyžařský vlek Vojenské lázeňské léčebny s upravovaným povrchem a umělým osvětlením pro večerní lyžování se nachází cca 100 m od vily Adelheid.

Bruslení přímo na lázeňském kluzišti

Od svátku svatého Mikuláše až do března, pokud tedy zima dovolí, se můžete vydovádět na osvětleném lázeňském kluzišti. A pokud budete mít štěstí, zažijete i opravdovou diskotéku nebo karneval na ledě pod hvězdnou oblohou.

Krytý lázeňský bazén pro veřejnost

Lázeňský bazén je ideálním prostředím pro rekreační a rehabilitační plavání. Jeho rozměr 7 x 17 metrů, hloubka a tvar ledviny jsou ideální také pro plavání s kojenci i malými dětmi. Volné plavání Vám zpestří vodopád a protiproud. Samozřejmostí je odpočinek v samostatné vířivce.

Lipová Lázně

Obec na rozhraní Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor v údolí potoka Staříč znají všichni, kteří jezdí přes Ramzovské sedlo do Jeseníku. Známé jsou klimatické lázně Dolní Lipová, fandy železnic přitahuje horská trať Slezský Semmering a malé železniční muzeum na nádraží v Horní Lipové. Lyžařům slouží lyžařské areály Miroslav a Lázeňský vrch, v Horní Lipové pak vlek u Penzionu Kovárna.

 

 

Rychlý kontakt

+420 774 797 822
Priessnitzova 77/39, 79003 Jeseník Lázně